Hosting zapewnia KYLOS

seriale-online
(Początkujący)
Początkujący
*

Data rejestracji: 24-11-2022
Data urodzenia: 30-11-1999 (22 lat)
Czas lokalny: 29-11-2022, godzina 18:07
Status: Offline

Informacje o seriale-online
Dołączył: 24-11-2022
Ostatnia wizyta: 7 godzin(y) temu
Razem postów: 0 (0 postów dziennie | 0 procent wszystkich postów)
(Znajdź wszystkie posty)
Razem wątków: 0 (0 wątków dziennie | 0 procent wszystkich wątków)
(Znajdź wszystkie wątki)
Spędzony czas online: 2 Minut, 15 Sekund
Poleconych użytkowników: 0
Reputacja: 0 [Szczegóły]
Komentarze 2 (1 wyślij | 1 Otrzymany)

Last Visitors
Not visited yet.

Dane kontaktowe
Strona domowa: https://serialeonline.co
E-mail: E-mail.
  
Dodatkowe informacje o seriale-online
Płeć: Male
Lokalizacja: Warszawa
Bio: Pachinko to wyjątkowy serial. Zaadaptowany na podstawie bestsellera Lee Min-Jin, rozległy dramat AppleTV wykonuje godną podziwu pracę adaptując tę wielopokoleniową historię. Z doskonałymi zdjęciami, świetną grą aktorską i bezproblemowym przełączaniem się między angielskim, japońskim i koreańskim dialogiem, ten dramat z epoki jest absolutnym must-watch - chociaż nie jest pozbawiony wad.


Dla tych, którzy są zdezorientowani nazwą Pachinko, tytuł ten jest alegorią dla Koreańczyków, którzy próbowali zarobić na życie w Japonii w latach 30-tych.

Gra w Pachinko to gra szczęścia, nadziei, że się poszczęści i wygrasz dużą sumę. Problem w tym, że maszyny zostały tak ustawione, abyś nigdy nie wygrał - podobnie jak automaty do gry w karty w salonie gier. Warto mieć to na uwadze, bo już na początku dostajemy nawet to dokładne wyjaśnienie - ale mało prawdopodobne jest, że klikniemy przy pierwszym oglądaniu, nie zdając sobie sprawy z tego, z czym przychodzą ci bohaterowie.

W swojej najprostszej formie Pachinko przypomina połączenie Roots i Mr Sunshine. W przeciwieństwie do obu tych filmów, Pachinko zmienia swoją historię, łącząc wiele linii czasowych z książki. Jest to zarówno najlepsza, jak i najgorsza część serialu, ale o tym za chwilę.

Podstawowe założenie skupia się na Sunji, jak widzimy jej podróż przez lata i jak wszystkie wzloty i upadki, które napotkała, ukształtowały ją w kobietę, którą staje się w przyszłości.

Pierwsza historia rozpoczyna się na początku lat 90-tych, przedstawiając Sunję jako nastolatkę. Jest ona córką kalekiego rybaka i wkrótce jej życie zmieni się na zawsze. Częściowo wynika to z faktu, że w dokach spotyka przystojnego nieznajomego o imieniu Hansu.

Gdy para zbliża się do siebie, on obiecuje jej cały świat i sypiają ze sobą. Tylko że... Sunja zachodzi w ciążę. Kiedy dowiaduje się, że Hansu jest żonaty, odmawia bycia jego sekretną kochanką. Zamiast tego wychodzi za mąż za łagodnego ministra Isaka, który dosłownie pada na jej progu. Postanawia przenieść się z nim do Japonii, wywołując tym samym falę emocji wśród kolejnych pokoleń swojej rodziny.

Ta podróż przeplata się z inną akcją rozgrywającą się w teraźniejszości, w której bierze udział wnuk Sunji, Solomon. Pracuje on dla bogatych Amerykanów i jest zdesperowany, by wyrobić sobie nazwisko. Im głębiej zagłębia się w przepaści swojej pracy, tym bardziej uświadamia sobie, że gra jest ustawiona przeciwko niemu, ustanawiając intrygujący kawałek poszukiwania duszy, gdy Solomon dowiaduje się, kim jest i jakie jest jego przeznaczenie.

Te dwie linie fabularne przeplatają się i tańczą ze sobą przez cały sezon. Podczas gdy większość ruchów jest zsynchronizowana i ładnie ułożona, jest kilka błędów, które czują się jak słabe wybory reżyserskie.

Na początku, postać umiera w linii czasowej Salomona i czuje się jak mało znacząca śmierć podczas oglądania. Tylko, że w miarę upływu odcinków dowiadujemy się, że ta osoba była integralną częścią wychowania Sunji podczas wcześniejszej linii czasu z naszą młodszą Sunją. Te małe momenty tracą emocjonalny wpływ, jaki mogłyby mieć przy bardziej liniowej fabule. I to jest szczególnie potępiające, biorąc pod uwagę, że serial został już odnowiony.

Jak na ironię, jednym z odcinków, który wyróżnia się najlepiej, jest odcinek 7, który jest samodzielnym rozdziałem, służącym jako epizod z butelką, w którym poznajemy więcej historii Hansu. Jest to fascynujące spojrzenie na umysł i psychikę postaci, która do tej pory była tylko przelotnie przedstawiana.

To nie znaczy, że montaż w tym serialu jest słaby lub jest to zły wybór chociaż. Jest kilka naprawdę wspaniałych momentów, które mają wiele sensu w opowiadaniu historii w ten sposób.

Słowa mądrości wpajane Sunji w przeszłości, a następnie powtarzane przez Sunję mówiącą Solomonowi to samo w późniejszej linii czasowej, to świetny sposób na utrzymanie idei mądrości pokoleniowej, honoru i więzi rodzinnych w czołówce tego serialu. I co to jest za odcinek.

Wraz z doskonałą historią jest estetyka. Wspomniałem już o oprawie wizualnej, ale nawet ścieżka dźwiękowa jest doskonała. Kompozytor Nico Muly wykonał świetną robotę, łącząc ponure, refleksyjne segmenty smyczkowe z pięknymi instrumentami fortepianowymi. To właściwie jedna z bardziej niedopowiedzianych części tego spektaklu, ale mimo wszystko ważna.

Pachinko jest pięknie napisanym, tragicznym, epickim dramatem, który jest nie tylko jedną z najlepszych koreańskich dram w tym roku, ale także z łatwością może ubiegać się o miano najlepszego serialu. To absolutny must-watch i zdecydowana atrakcja na rosnącej liście programów na AppleTV.

https://serialeonline.co/gatunek/akcja/

Komentarze (Ogółem )